Informacje organizacyjne 

 

1. KARTA KWALIFIKACYJNA 

Karta kwalifikacyjna jest podstawowym dokumentem na obozie. 

Musi być dostarczona razem z uczestnikiem lub dowieziona do studia przed wyjazdem. Proszę sprawdzić czy podane zostały na niej wszystkie dane i czy została podpisana przez rodziców (opiekunów prawnych). 

2. INFORMACJE ORGANIZACYJNE 

Podział na obozy 

W 2020 roku w Ośrodku kolonijno-wczasowym “Urszula” organizujemy jeden turnus obozowy. Uczestnicy obozów na turnusie będą podzieleni na trzy grupy taneczne.  
Na obozie będzie 36 uczestników oraz 4 instruktorów do prowadzenia zajęć. 

Do sprawowania opieki nad grupą będzie powołanych 3 wychowawców. 
Pracą wychowawców na obozie tanecznym kieruje kierownik obozu. 

Pracę całej kadry nadzoruje kierownik placówki. 

Zakwaterowanie / podział  

Obóz organizujemy w domkach szeregowych. 
Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach, typu “studio”. 
Każda grupa będzie miała swój pokój, w którym będzie spało 3-4 osoby. 
 

Lokalizacja obozu 

Ośrodek Kolonijno-Wczasowy Urszula 
76 – 153 Darłówko Wschodnie, ul. Słowiańska 14 
kom. +48 601 833 161 

Transport organizatora 

Organizator zapewnia – transport uczestników do Ośrodka kolonijno-wypoczynkowego “Urszula” w Darłówku./ Autokar 
Szczegółowe informacje dotyczące transportu podane będą na zebraniu. 

Podział na zajęcia 

Niektóre zajęcia na obozie będą wspólne dla wszystkich uczestników, niektóre będą tylko dla grupy starszej lub młodszej. 
 

Jak wygląda dzień na obozie? 

Staramy się tak przygotować obóz, żeby uczestnikom zostawić jak najmniej wolnego czasu. Przygotowaliśmy sporo atrakcji i musimy je wszystkie zmieścić… 
Dzień na obozie podzielony jest na trzy części: 
1. Przedpołudnie 
Zaczynamy pobudką (ok. 7:45) i rozgrzewką. Rozgrzewka ma postać krótkiego biegu połączonego z ćwiczeniami “na pobudzenie do życia”. 
Potem idziemy się myć i zjeść śniadanie. 
Śniadanie jest ok. 9:00. 
Po śniadaniu blok przedpołudniowych zajęć tanecznych oraz blok zajęć rekreacyjno-integracyjnych. Jeżeli jest ładna pogoda, to kończymy je o takiej porze, żeby przed obiadem zdążyć pójść na plaże. 

 
2. Popołudnie 
Obiad jest ok. 13:00. 
Dla wielu uczestników jest najważniejszym wydarzeniem każdego dnia. 
Po obiedzie uczestnicy wracają do obozu i mają chwilę (ok. godziny) dla siebie. Jest to jedyny czas na obozie, kiedy uczestnikom nie zapewniamy zajęć. Ten czas można spędzić w obozie lub w inny miejscu uzgodnionym z kadrą, która ma uczestników “na oku” w tym czasie uczestnicy mogą skorzystać z tel. kom.  
Następnie zaczynają się zajęcia popołudniowe podzielone na dwa bloki- 1,5 h zajęcia taneczne i 1,5 h zajęcia rekreacyjno-integracyjne. 
3. Wieczór 
Kolacja jest ok. 18:30. 
Po niej odbywa się praktis i rozciąganie wzmacniające ciało. 
Ok. 22:00 ogłaszana jest cisza nocna. 

Telefony komórkowe na wyjeździe 

Na wyjazd uczestnicy mogą zabrać ze sobą swoje telefony komórkowe. 
Jednak będą mogli korzystać z nich w wyznaczonych porach; przez czas obozu telefony komórkowe będą u wychowawców grupy. 

Kontakt Rodziców z uczestnikami 

Wychowawcy każdej z grupy będzie miał do dyspozycji  telefon komórkowy. Przed wyjazdem Rodzice dostaną numer kontaktowy do “swojego” wychowawcy. 
Telefony będą włączone w czasie ciszy poobiedniej lub wieczorem i tylko wtedy będzie możliwe ich wykorzystywanie. Poza tym czasem będą wyłączone. Będzie można na nie wysyłać SMS’y z prośbą o kontakt. 

Zalecamy Rodzicom, aby jak najrzadziej korzystali z tej formy kontaktu z dziećmi. 

Brak kontaktu z Rodzicami szczególnie dobrze służy młodszym i tym, którzy po raz pierwszy będą jechali na wakacje bez Rodziców. Częsty kontakt telefoniczny z Rodzicami (zwłaszcza na początku pobytu) wpływa bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie uczestników na miejscu. Czasami oczekiwanie na rozmowę z Rodzicem jest jedyną rzeczą, na której koncentruje się uczestnik. Utrudnia to aktywny udział w zajęciach i uniemożliwia zżycie się z grupą. Na wyjeździe zawiązują się nowe przyjaźnie. Do tego potrzebna jest jednak integracja z grupą nowych znajomych. Koncentrowanie się na kontakcie z Rodzicami taki proces utrudnia i pozbawia uczestnika możliwości pełnego wykorzystania tej możliwości. 

Dodatkowo możliwość częstego rozmawiania z Rodzicami przez jednych uczestników budzi duże emocje u tych, którzy takiej możliwości nie mają. Z tych wszystkich powodów proponujemy ograniczyć kontakt z uczestnikami do niezbędnego minimum. 

Uczulamy na treść rozmów telefonicznych z uczestnikami na początku obozu. Czasami uczestnicy mają problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu. Starają się wtedy zrobić wszystko, żeby wrócić do domu. W rozmowach z Rodzicami twierdzą, że trafili na fatalny obóz: inni uczestnicy są beznadziejni, kadra jest okropna, jedzenie niedobre. 

Zwykle sytuacja po krótkim czasie zmienia się o 180 stopni. 

Kontakt Rodziców z kierownikiem/wychowawcą obozu tanecznego 

Przed wyjazdem Rodzice dostaną telefon kontaktowy do kierownika/wychowawcy, który będzie przebywał na obozie. Na ten telefon należy się kontaktować w sprawach innych niż prośba o kontakt z dzieckiem. Sposób kontaktowania się z dzieckiem opisany jest w części p.t. “Kontakt Rodziców z uczestnikami”. 

Prośbę o kontakt z dzieckiem proszę wysyłać do wychowawcy obozu. Proszę wziąć pod uwagę dużą liczbę uczestników oraz to, że wychowawca ma do przeprowadzenia mnóstwo zajęć w ciągu dnia dlatego prosimy korzystać z tej formy kontaktu tylko w ważnych sprawach. 

Kontakt Rodziców z kierownikiem obozu 

Przez cały obóz będzie można skontaktować się telefonicznie z kierownikiem obozu. Z tej formy kontaktu proszę korzystać tylko wtedy, kiedy nie będzie można skontaktować się z wychowawcą obozu. 

Obozowy bank 

Kadra obozu prowadzi tzw. “bank”, w którym uczestnicy mogą przechowywać pieniądze, jakie dostaną na obóz. 
Nie ponosimy odpowiedzialności za pieniądze uczestników, jakie nie zostaną przekazane do obozowego banku. 
Uczestnicy mają wszystko opłacone i te pieniądze będą im potrzebne na wycieczce (pamiątki, itp.) oraz kupienie sobie picia lub dodatkowego jedzenia. 

Ubezpieczenie 

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a wszyscy opiekunowie od odpowiedzialności cywilnej (OC). 

W co się spakować? 

Na obóz należy zabrać jedną sztukę dużego bagażu (plecak, torba lub walizka) i jeden plecak podręczny z prowiantem na podróż i rzeczami, które mogą się przydać w podróży. Ważne, żeby uczestnik wiedział co, gdzie ma i żeby miał łatwy dostęp do rzeczy. Uczestnik obozu powinien brać udział w pakowaniu się. Musi wiedzieć co jest w którym miejscu spakowane. Jeżeli na obóz kupujemy nowe rzeczy informujemy o tym uczestnika, żeby rozpoznawał je na obozie. 
 

Higiena na obozie 

W trakcie obozu obowiązkiem uczestnika jest częste mycie lub dezynfekowanie rąk. 

Na obóz należy zabrać niezbędne ubrania oraz kosmetyki.  

Co robić z brudnymi ubraniami? 

Prosimy zaopatrzyć dziecko w foliowe worki na brudne rzeczy, by nie mieszały się w czystymi. Proszę dziecku zwrócić uwagę na to, że rzeczy brudne w plecaku nie mogą być mokre i nie mogą być wymieszane z rzeczami czystymi. 

 

 

“Gubienie” rzeczy na obozie 

“Gubienie” rzeczy na obozie jest normalną rzeczą. Po kilku dniach rzeczy te znajdują się w plecaku lub innym miejscu. Czasami rzeczy mylą się. Najlepiej całe wyposażenie podpisać imieniem i nazwiskiem. 
Dotyczy to również ubrań. Zwłaszcza tych cenniejszych, które szkoda by było na obozie zostawić. 
 

Zdarza się, że uczestnicy dzwonią do Rodziców z informacją typu “Mamo, ukradli mi spodnie”. Zdajemy sobie sprawę jakie emocje budzi taka informacja. Tymczasem na obozie kradzieże się nie zdarzają, a “kradzieże” to zwykle łatwe wytłumaczenie dla bałaganiarstwa. 
Po zgłoszeniu takiej sytuacji kadrze zawsze okazuje się, że spodnie leżą gdzieś pod łóżkiem lub zwinięte na dnie plecaka. 
Zauważyliśmy też, że po stwierdzeniu zgubienia czegoś uczestnicy szybko dzwonią do Rodziców. Rzadko natomiast dzwonią z informacją, że zguba się odnalazła.   

Prosimy o uczulenie uczestników na to, żeby wszystkie przypadki zgubienia rzeczy zgłaszali jak najszybciej kadrze. 

Tęsknota za domem 

Tęsknota za domem, za rodzicami jest czymś zupełnie normalnym i w większości wypadków – nieuniknionym. Postaramy się tak zorganizować życie na obozie, żeby chwil na rozmyślanie o domu, rodzicach, dziadkach, zwierzętach było jak najmniej. Będziemy wyczuleni na emocje zwłaszcza młodszych uczestników obozu. W poradzeniu sobie z tęsknotą za domem bardzo przeszkadza częsty kontakt telefoniczny z rodzicami. Pomaga natomiast rozmowa o tym przed obozem, uczulenie na to, że mogą być słabsze okresy (zwłaszcza na początku obozu) i zapewnienie o rodzicielskiej miłości, zaufaniu i trosce. 

Zdecydowanie odradzam umowę “jak będzie źle, to po ciebie przyjadę”, bo jest to gwarancja, że będzie źle. 

Informacja o problemach, jakie mogą być z uczestnikiem. 

Jeżeli spodziewacie się Państwo, że z uczestnikiem mogą być JAKIEKOLWIEK problemy – proszę o tym koniecznie poinformować. Będziemy lepiej przygotowani na reakcję. Dotyczy to zwłaszcza zdrowia ale nie tylko. 

Stan zdrowia i specjalna dieta uczestników 

Rodzice (opiekunowie prawni) uczestników, które dzieci mają problemy ze zdrowiem lub podlegają specjalnej diecie zobowiązani są podać na formularzu rezerwacji miejsca wszystkie znane sobie informacje na ten temat. 

 

Leki 

Część uczestników w czasie wyjazdu będzie kontynuowało leczenie i zażywało leki. 
W takich wypadkach proszę o: 
– wpisanie tej informacji do karty kwalifikacyjnej z informacją jak podawać, 
– zapakowanie leków do PODPISANEJ torebki foliowej i przekazanie jej kadrze obozu waz z instrukcją podawania. 
Leki będą wydawane przez kadrę. Samodzielnie uczestnicy się nie leczą. 

Relacja z obozu w Internecie 

W czasie obozu będziemy wstawiali zdjęcia na naszą stronę na facebooku jako fotorelacja. 
 

Jeżeli w czasie obozu będzie problem z Internetem – zdjęcia opublikujemy po powrocie z obozu. 

Lista rzeczy do zabrania (oraz lista rzeczy do zostawienia w domu) 

CO ZABRAĆ: 
WYPEŁNIONĄ KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ (jeżeli ktoś wcześniej nie oddał), mały plecak, strój do zajęć sportowych, strój do zajęć tanecznych, wygodne obuwie, grubszą bluzę lub polar,  peleryna/ponczo przeciwdeszczowe, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy, ręczniki, ubrania, bielizna, kosmetyki itp. Wszystkie rzeczy powinny być podpisane. 
Na zajęcia będzie potrzebne obuwie taneczne. 
 

 CZEGO NIE ZABIERAĆ: 
– zbyt dużej ilości gotówki , 
– urządzeń elektronicznych (drogie zegarki, gry elektroniczne, itp.), 
 

Pakowanie się na obóz 
Na obóz należy zabrać jedną sztukę dużego bagażu (plecak, torba lub walizka) i jeden plecak podręczny z prowiantem na podróż i rzeczami, które mogą się przydać w podróży. 
Bardzo ważne przy pakowaniu się na obóz jest to, żeby uczestnik obozu: 
– pakował się sam (lub brał w tym co najmniej aktywny udział), 
– wiedział co gdzie ma spakowane, 
– miał listę rzeczy, które są spakowane, 
– WSZYSTKIE rzeczy miał podpisane. 

Stój tancerzy: dziewczynki tańce LA: leginsy, spódniczki, krótkie spodenki, tshirt, bluzki z krótkim rękawem; tańce : długie spódniczki lub szerokie spodnie, buty taneczne CHŁOPCY: spodnie taneczne, tshirt 

3. REGULAMIN UCZESTNIKA 

 1. Pomagamy sobie wzajemnie. Do innych uczestników obozu i kadry zwracamy się z szacunkiem i dbamy o dobrą atmosferę w obozie. Jesteśmy mili i uczyni dla innych osób. 

 1. Wykonujemy polecenia przełożonych (kierownika i wychowawców). Po wykonaniu polecenia informujemy o jego wykonaniu. 

 1. Aktywnie uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez kadrę obozu. 

 1. Nie niszczymy przyrody. 

 1. Dbamy o porządek wokół siebie. Sprzątamy po sobie. 

 1. Nie używamy otwartego ognia (zapałki, zapalniczki, świeczki, palniki, itp.) 

 1. Informujemy kadrę obozu o wszystkich wydarzeniach mogących być niebezpieczne dla innych uczestników obozu. 

 1. Nie przywłaszczamy sobie mienia innych uczestników obozu. Nie używamy przedmiotów należących do innych osób bez ich zgody. 

   Obóz Fabryki Tańca 2020!!

   

   

  Termin: 17.08-25.08.2020

  Miejsce: Ośrodek KOLONIJNO WCZASOWY "URSZULA" W DARŁÓWKU 

  Koszt: 1600 zł

   Zapewniamy:

  ·         Całodzienne wyżywienie,

  ·         Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych,

  ·         Opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej,

  ·         Opiekę pielęgniarską,

  ·         Warsztaty taneczne,

  ·         Bogaty program rekreacyjny

  Ponadto:

  - plażowanie,

  - kąpiele słoneczne i wodne z ratownikiem,

  - podchody,

  - baloniada,

  - talent show,

  - ognisko,

  - dyskoteka,

  - gry i zabawy.

  Kadra:

  Joanna Grabowska – kierownik obozu.

  Dominika Kwintal – instruktor, wychowawca.

   

   

  Obóz wpisany w rejestr Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

  ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW :) !!!

   

  Zobacz również:


  Taneczne urodzinki dzieci

  2 godziny animacji, układy taneczne w grupie z instruktorem...

  zobacz więcej »


  Pokazy taneczne

  Para taneczna Jan i Luiza...

  zobacz więcej »


   

   

  Lekcje indywidualne

   

  zobacz więcej »


  Lekcje tańca dla par ślubnych

  Przygotuj niesamowity i niezapomniany pierwszy taniec...

  zobacz więcej »


  Wynajem sal

  Zapraszamy do skorzystania z oferty wynajęcia Naszych sal...

  zobacz więcej »


  Nasza oferta to szeroka paleta rozmaitych stylów:

  • tańca towarzyskiego, tańca współczesnego,
  • latino, jazzu,
  • hip-hop, breakdance,
  • zumba.

  Zachęcamy do polubienia naszego profilu: